Onderdelen vliegende Duitse bom WOII gevonden bij verbreding A1
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld. Die heeft inmiddels vastgesteld dat een object van 15 bij 15 meter onder de grond ligt. Er is volgens de gemeente Deventer geen sprake van bodemverontreiniging door spring- of brandstof.
Of er nog springstof in de bom zit, is nog onduidelijk. Daar wordt wel rekening mee gehouden bij de genomen veiligheidsmaatregelen. Het gebied is afgezet.
Zolang het object ongestoord in de grond ligt, is er geen risico voor de omgeving, aldus de gemeente. In het voorjaar word onderzocht wat er precies in grond ligt. Dan wordt ook duidelijk wat er precies moet gebeuren om het object veilig te kunnen ruimen.
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!