Dit zijn ze! Van Azewijn tot Vaassen; het lijstje met alle Gelders plaatsen in Ons Dorp 2019

ARNHEM - De nostalgische TV-serie 'Ons Dorp' van Omroep Gelderland krijgt een vervolg. In de nieuwe serie komen weer veel inwoners van 15 dorpen en kleine steden in Gelderland voor de camera.

Ongetwijfeld komen er ook vrienden, bekenden of familieleden van jou voorbij. Het programma heeft vorig jaar veel losgemaakt bij kijkers die het op tv en zeker via uitzending gemist wisten te vinden. En dus is het programma wegens succes verlengd.

Volle zalen

Vanaf dinsdag 2 april tot en met dinsdag 9 juli kan weer worden genoten van sfeervolle zwart-wit beelden uit de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw.

Kijk hier naar een preview, over Kilder:

De jaren waarin de Enschedese ondernemer Johan Adolfs zijn cameramannen stad en land liet afreizen om de dorpsfilms op te nemen. Het motto was 'Breng zoveel mogelijk mensen in beeld, dan komen ze allemaal naar zichzelf kijken.' Bij vertoningen liepen de zalen steevast vol.

Iedereen in beeld en overal vrolijke koeien

Tussen 1948 en 1970 maakte de firma Adolfs 1500 dorpsfilms. Altijd op dezelfde manier: een rondgang door het dorp om veel gezichten voor de camera te krijgen.

Koeien in Warnsveld 1966, waarschijnlijk gelokt met klassieke muziek.

Een bezoek aan de plaatselijke school en de lokale middenstand, bewoners op straat of voor hun huizen, huppelende koeien in een weiland, gymnasten of voetballers in actie en steeds werd de film afgesloten met een optocht van de verenigingen uit het dorp. Die verenigingen waren vaak ook opdrachtgever en konden hun kas spekken als dorpsgenoten in de winter met zijn allen naar zichzelf en hun buren kwamen kijken.

Check de lijst

Om alvast te kunnen zien of jouw woon-, geboorteplaats of dorp in de buurt dit jaar aan bod komt, bij deze de lijst met alle betreffende Gelderse plaatsnamen en het jaar waarin de film is opgenomen, op alfabetische volgorde:

 • Angerlo 1954
 • Azewijn 1970 
 • Bredevoort 1957                                                                                              
 • Bruchem 1966
 • Giesbeek 1963
 • Groessen 1964 
 • Heerewaarden 1958
 • Kilder 1956
 • Kootwijkerbroek 1963
 • Oene 1965
 • Otterlo 1962
 • Poederoijen 1968
 • Spankeren/Laag Soeren 1964
 • Vaassen 1966
 • Warnsveld 1966

De eerste uitzending is op 2 april. Ons Dorp is op tv steeds te zien op dinsdagen vanaf 17.20 uur (en daarna ieder uur herhalingen) en eerder die dag al op de Facebook-pagina van Omroep Gelderland. Alle uitzendingen (ook die van 2018) zijn te vinden op onze website onder 'gemist'
                                                                                                                                                                                                                                          

💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!
Deze serie komt tot stand in samenwerking met het Gelders Archief, Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers (ECAL), Regionaal Archief Rivierenland en de plaatselijke historische genootschappen.
Deel dit artikel: