Protestactie tegen ontslaggolf Vérian

APELDOORN - Ongeveer 100 medewerkers van thuiszorgorganisatie Vérian uit Apeldoorn hebben donderdagavond actiegevoerd bij het stadhuis.

De actie is georganiseerd door de FNV. Die stelt de gemeente Apeldoorn verantwoordelijk voor de ontslagen bij de Apeldoornse thuiszorgaanbieder. FNV-bestuurder Marian Beldsnijder: 'Vérian heeft collectief ontslag gegeven aan 537 medewerkers per 1 juni 2016. Daarvan werken er 364 in Apeldoorn. Vérian heeft het contract met de gemeente Apeldoorn opgezegd omdat Apeldoorn een te laag tarief stelt. De gemeente is nu aan zet '

Lage tarieven

Wethouder Paul Blokhuis sprak buiten het stadhuis de actievoerders toe. Daar liet hij weten dat Vérian eenzijdig het contract met de gemeente heeft opgezegd en dat dat juridisch onomkeerbaar is. De FNV zegt dat het opzeggen van het contract voortvloeit uit de lage tarieven die de gemeente hanteert.

500 ontslagen

Twee weken geleden maakte Vérian bekend dat er meer dan 500 ontslagen vallen door het wegvallen van thuiszorgcontracten in de gemeenten Beuningen, Mook en Middelaar, Apeldoorn, Zwolle en op de Noordwest Veluwe.

💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!
Meer over dit onderwerp:
Nieuws
Deel dit artikel: