Uitzending 8 april – Vertier in de oorlog

 

Als Nederland onder de voet is gelopen door Duitsland, gaat een groot deel van het openbare leven nog lange tijd zijn gangetje. Cafés zijn gewoon open en populaire sporten als voetbal, wielrennen en zwemmen gaan gewoon door. Ook de bioscopen sluiten hun deuren niet, al worden er voornamelijk Duitse propagandafilms getoond. In het theater treden slechts nog acteurs op die zich aansluiten bij de pro-Duitse Cultuurkamer.

 In deze aflevering vertelt To van Waning-Mijnlieff over haar rol bij het organiseren van zogenoemde 'zwarte avonden'; toneelavonden in de huiskamer die bedoeld waren om acteurs te steunen die zich niet wilden aansluiten bij de Cultuurkamer.

 

Beeld van een Zwarte Avond. Beeld van een Zwarte Avond.

 

Maar ook buiten de huiskamers is nog cultuur te vinden; Bep Gaartman vertelt over haar bezoekjes aan bioscopen en dancings, terwijl de oorlog in allehevigheid woedt. 

A A A
donderdag 08 april 2010 | 11:51 | Laatst bijgewerkt op: maandag 26 juli 2010 | 10:51
|
Nieuw bericht
Bedankt voor uw reactie!
Mogelijk wil de redactie met u in contact komen over dit onderwerp.
Laat hiervoor uw telefoonnummer en woonplaats achter.