Tendens
In gesprek met Yvonne Ramaker en Arja Vreeke van Stichting 'Broederziel'
Yvonne Ramaker en Arja Vreeke zijn betrokken bij het werk van Stichting Broederziel. Sinds 2005 zet Stichting Broederziel zich in om in onze maatschappij aandacht te vragen voor het rouwproces van een broer of zus.
Dit rouwproces is ondanks vele boeken over rouw voor het eerst op de kaart gezet door schrijfster Minke Weggemans in haar eerste boek ‘Broederziel alleen?’ De afgelopen jaren is gebleken dat hier veel behoefte aan is en vele broers en zussen zich middels haar boek voor het eerst erkend voelen in hun rouw en vaak verborgen verdriet.
Inmiddels gebeurt er veel rond dit thema en vinden steeds meer mensen met een dergelijke verlieservaring de weg naar onze stichting. Het blijft in onze maatschappij echter een taai thema. Het lijkt dat mensen pas begrijpen en aanvoelen waar broers en zussen mee kunnen worstelen als ze zelf een dergelijke verlieservaring meemaken. Heel blij zijn we dan ook dat er aan de universiteit van Nijmegen een onderzoek is gestart door Prof.dr.Anna Bosman naar het rouwproces van broers en zussen.
Stichting Broederziel zet zich in om wat onder velen zo verborgen leeft in onze maatschappij de erkenning en aandacht krijgt die het verdient.