Snel naar:

RADIO NU EN STRAKS

TV NU EN STRAKS

VANAVOND OP TV



Hausse aan klachten misbruik Kerk

's-HEERENBERG - Het meldpunt Hulp en Recht voor slachtoffers van seksueel misbruik binnen de RK Kerk vraagt melders hun verhalen schriftelijk te doen. Het meldpunt wordt naar eigen zeggen overspoeld met meldingen van mensen die zeggen in het verleden door een vertegenwoordiger van de Kerk te zijn misbruikt.

Inmiddels staat de teller op 161, sinds het bekend worden van seksueel misbruik van pupillen door paters van het klooster in s'-Heerenberg.

Onbekend is nog of de meldingen de officiële status van klacht krijgen. Daarover wordt volgende week beslist.

A A A   
vrijdag 05 maart 2010 | 14:24 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 05 maart 2010 | 18:17
Afdrukken Reageren Doorsturen

REACTIES

Geplaatst door: David Viguurs - 10-03-2010 22:50
Uit een gezin met 6 kinderen, en met uitzondering van de oudste hadden wij älle"het genoegen om op een pensionaat te zitten.
Twee zussen van mij zelfs ten tijde van de oorlog, de gruwelen die hun hebben meegemaakt zijn "miselijk makend"
Ook een broer van mij die op een jongenspensionaat verbleef is sexueel misbruikt.
Ik verbleef ook in dat bewuste jaartal op een meisjespensionaat.
Geestelijk en lichamelijk mishandeld door een zuster uit dat klooster met de naam "Soeur Marie Damiana"Een duivel in kloosterkleren. Het gebeurde mij niet alleen, wij allemaal konden zien hoe ze jonge kinderen vreselijk sloeg in hun gezichten.
De kinderen op een donkere plaats de hele nacht liet staan "op de klokken"noemde ze dat. Dat was naast het grote uurwek van het klooster. Ik werd soms zo hard geslagen dat mijn gezicht blauw was. Ik mocht dan dat weekend niet naar huis. Mijn ouders werd verteld dat ik ziek was.
Vandaag op mijn 60 e levensjaar draag ik nog de psychische en geestelijke gevolgen daarvan.
Ja ik wil genoegdoening, want het was bij alle zusters van dat klooster wel bekend!!
Dan was er Soeur Augustina, die haar vingers niet thuis kon houden en dat alles onder een schrikbewind.
U kunt mij pas bereiken over 14 dagen want ik moet eerst geopereerd worden aan mijn heup.
In afwachting van uw reactie verblijf ik;
david Viguurs
Geplaatst door: robert - 08-03-2010 18:31
Lieve Homo's verlaag jullie niet!!
Moeten jullie strijden voor een door een pedofiele pater gezegende hosti??
Hou de eer aan jullie zelf!!
Het is bijna een schande om r.k. te zijn!!
Geplaatst door: Marcel Vermeer - 06-03-2010 17:28
En het gaat maar door ... christelijk of katholiek, whatever ! Het blijkt allemaal schijnheiligheid ten top. Maar straffen ? Welnee joh, het zal vast "God's wil" wel weer zijn. Onvoorstelbaar.
Geplaatst door: Marcel2 - 06-03-2010 09:25
Twee dingen,

Vergeet niet dat het de ROOMSKATOLIEKE Kerk betreft, voeg RK toe aan nieuwstitel.

De foto bij het artikel laat niets te raden over, zal wel vader en zoon zijn, maar toch. Plaats dan geen foto. Je veroorzaakt onnodig veel emoties bij die 161 mensen.

Voor de rest, gewoon walgelijk.
Geplaatst door: henk - 05-03-2010 21:21
Vieze hypocrieten.. iedere zondagmorgen hun auweltjes uitdelen met hun vrome smoelen.. maar ondertussen..2x per jaar feest... kerstmis en incest.
Schaam u diep... heel diep.. voor dit waanzinnige gedrag... ach is niet de eerste keer. en zal ook niet de laatste keer zijn.Echt.. diep en diep triest.. dat deze zgn vromen zich zo laten gaan en geen rem hebben op hun dierlijk gedrag...
Bah...
Geplaatst door: Jan van Brakel - 05-03-2010 21:03
Verbaasd mij niets
Nieuw bericht
Bedankt voor uw reactie!
Mogelijk wil de redactie met u in contact komen over dit onderwerp.
Laat hiervoor uw telefoonnummer en woonplaats achter.