Advies De Graaf: brede coalitie GS

ARNHEM - Informateur Fred de Graaf stelt voor een breed college van Gedeputeerde Staten te vormen: VVD, PvdA, CDA en D66.

Het college zou vijf gedeputeerden moeten krijgen, waarvan de VVD er twee levert en de andere partijen elk één. De VVD werd bij de Statenverkiezingen de grootste. De liberalen behaalden elf zetels. De Graaf adviseert de partijen in het akkoord verder te kijken dan de komende periode van vier jaar. Het huidige college bestaat uit CDA, PvdA en ChristenUnie.

De PVV, die met zes zetels in Provinciale Staten debuteert, valt voorlopig dus buiten de boot. Als de voorgestelde coalitie er komt, dan zal de PVV die kritisch gaan volgen, zegt de partij. De SP is teleurgesteld over het advies. De partij noemt het een gemiste kans op een frisse wind in Gelderland. GroenLinks zegt dat er nu geen nieuw elan komt.

A A A
woensdag 23 maart 2011 | 16:15 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 23 maart 2011 | 22:11
|

REACTIES

Geplaatst door: Gert - 24-03-2011 12:06
4 nieuwe Gedeputeerden én twee nieuwe partijen. Ervaring van CDA en PvdA. Voorstel De Graaf lijkt mij een prima combinatie voor Gelderland.
Geplaatst door: Arie - 23-03-2011 17:09
Dit is geen centrumrechts, maar een centrumcollege. CDA en D66 zijn middenpartijen, PvdA centrumlinks en VVD centrumrechts. Gezamenlijk dus centrum. Overigens wel raar dat D66 genoemd wordt, deze partij is niet nodig voor een meerderheid. VVD, CDA en PvdA kunnen beter met z'n 3en gaan formeren. Voor de VVD is denk ik samenwerking met CDA, PVV en SGP interessanter, omdat die partijen inhoudelijk veel dichter bij elkaar liggen waardoor de VVD meer van haar eigen partijprogramma kan realiseren.
Geplaatst door: Bas - 23-03-2011 16:46
Van PvdA, DCA en CU naar VVD, D'66, CDA en PvdA lijkt mij een hele verandering

een frisse wind, die met nieuw elan gaat waaien.

Ja, de druiven zijn zuur voor SP en GL, maar nu te roepen dat D'66 en VVD samen te vatten zijn als CU - dat is gewoon niet waar
Nieuw bericht
Bedankt voor uw reactie!
Mogelijk wil de redactie met u in contact komen over dit onderwerp.
Laat hiervoor uw telefoonnummer en woonplaats achter.