Avatar-bossen uit Ubbergse koker
UBBERGEN - De virtuele wereld die we kennen van de film Avatar inspireert tot nieuwe Nederlandse natuur. Regisseur James Cameron heeft zichzelf tot doel gesteld wereldwijd 1 miljoen bomen te planten. Stichting wAarde in Beek-Ubbergen, Twentieth Century Fox en Staatsbosbeheer helpen mee om dit ook in Nederland te bereiken, op drie locaties middenin de Randstad.
Daarmee wordt aansluiting gezocht bij de belevingswereld van een hele nieuwe generatie jongeren, voor wie virtual reality als vanzelfsprekend deel uitmaakt van hun dagelijkse leefomgeving.
Op 17 november planten Amsterdamse jongeren in het Diemerbos bomen, die gezamenlijk tot een heuse Avatar-Hometree zullen uitgroeien. Aansluitend worden ook in Nieuw Vennep en Zoetermeer bomen aangeplant. Vervolgens wordt in april 2011 - in het Bentwoud - een uniek Avatarbos gerealiseerd, compleet met zwerfpaden, droomplekken en landschapskunst.





