Ballonvaarder begrijpt ophef niet

HULSHORST - De piloot die dinsdagavond met zijn luchtballon langs de A28 bij Hulshorst landde, begrijpt de ophef hierover niet zo. Volgens Rob Wiegers kon het niet anders, omdat plotseling de wind wegviel. "Het was een gecontroleerde landing."

Zijn luchtballon landde in de berm, een andere ballon van zijn bedrijf Rob Wiegers Ballonvaart BV landde in de middenberm. Ze waren opgestegen vanaf camping de Horsterhoeve in Ermelo. Bij Hulshorst was er te weinig wind en was de gasvoorraad bijna op. Elke ballon had zo'n acht mensen aan boord. "Onze taak is het ze veilig neer te zetten. Of je dat nu op een grasveldje bij een boer doet of bij Beatrix in de achtertuin. Je moet naar beneden." Volgens Wiegers werden automobilisten niet bang. "Die zwaaiden naar ons."

De ervaren Wiegers, die naar eigen zeggen bijna in een ballon woont, vreest het onderzoek van de luchtvaartpolitie niet. "Die bellen altijd even voor een rapportje. Als ze zien dat er niks aan de hand is, dan gaat dat weer de prullenbak in."

Job de Wilde van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor de Luchtvaart vindt ook dat de landing van de twee luchtballonnen bij de A28 een verantwoorde keuze was. "Je bent afhankelijk van de wind voor de richting waarin je gaat. Zonder wind kun je alleen nog maar omhoog of omlaag. Als de wind boven een bos of bij een snelweg bijna wegvalt, moet de piloot alles afwegen en bepalen wat de landingsmogelijkheden zijn", zegt De Wilde.

Filmpje op Luchtvaart.tv

A A A
woensdag 04 augustus 2010 | 12:16 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 04 augustus 2010 | 18:03
|

REACTIES

Geplaatst door: lex - 09-08-2010 16:48
heb zelf 20 jaar crew ervaring bij dit bedrijf. alles is gekontroleerd gegaan.als je geen verstand heb van deze sport.en meteo roep dan geen onzin.ze zetten heus geen levens op het spel als het niet kan.en nogmaal ze stonden in de berm en niet op de snelweg
Geplaatst door: weetje - 05-08-2010 21:55
Erg goed van de piloot deze keuze!!!
Ik hoor niemand erover dat meteoconsult verkeerd heeft voorspeld [die avond]..??
Ook vandaag was dat weer eens zo [een enkel buitje in de middag!!] Wij zijn in harderwijk geweest deze enkel bui duurde van 10.50 tot 14.30 uur??
Nee niet anders dan dikke tien voor deze piloot..
Geplaatst door: Thea - 05-08-2010 20:13
De ballonvaarder moet zich gewoon niks aantrekken van de kritiek hier, geuit door lui die niet weten waar ze over praten maar zo nodig zichzelf moeten profileren..
Bravo...ik vind het prachtig om die luchtballonnen te aanschouwen en neem ,t voor lief dat er weleens iets mis kan gaan. Nederlanders kunnen niks meer verdragen...sommigen dan.
Geplaatst door: SEBASTIAAN SCHUT - 05-08-2010 18:47
Je zal hem maar op je dak krijgen.

SEBASTIAAN SCHUT
Geplaatst door: Leon - 05-08-2010 14:49
Slechte planning van de piloot. Je moet toch ook altijd rekening houden dat de wind wijzigd. Dus ga je niet in de richting van een bosrijk gebied varen.

Het valt me overigens op dat het vaak de grote commerciele luchtballon clubs zijn die in de problemen raken. Ze zullen wel meer risico's nemen omdat ze anders te weinig verdienen.
Geplaatst door: bergsma - 05-08-2010 12:27
Onverwachte verassingen kom je altijd tegen. Te veel bos, geen open plek, gas op enz.
Gecontroleerde landingen door ervaren piloten, soms midden in een woonwijk komen dan voor.
http://www.youtube.com/watch?v=CDOe5Ex5u2s
Mooie hobby (of werk).
Geplaatst door: je weet wel wie - 05-08-2010 11:09
@Ronald:
Het is in een convenant geregeld, dat ballonvaarders overal mogen landen, mits ze niemand, ook hen zelf niet. Ze mogen landen, in een weiland, ook al stelt de eigenaar dit niet op prijs. Ze moeten hem dan wel compenseren, met een redelijke schadevergoeding.

Als je niet weet waar je over praat, hou dan je mond dicht!
Geplaatst door: weetje - 04-08-2010 23:38
Nog effe voor het naar bed gaan,
Ronald als je niet weet waar je over praat meld dan niks!!!!!!!!!!!
deze piloot is 1 van de best en meest gevraagde piloten in nederland met meer dan 5000 vluchturen!!!
Kortom deze man weet echt wel wat hij doet!!
Geplaatst door: HOTBALLON - 04-08-2010 23:30
ZO ook de ballonsport weer lekker zwart gemaaKT!! HEBBEN JULLIE NIKS BETERS TE DOEN BIJ RADIO GELDERLAND???
20 keer in 1 uur het zelfde nieuws herhalen [iedere dag weer] vind ik een kunst..
En niet alleen dit bericht maar alles IEDERE DAG WEER HET ZELFDE PFFFF.
nee IK ZAL JULLIE NIET VEEL MEER BELUISTEREN..
Geplaatst door: weetje - 04-08-2010 23:19
GOH METEOCONSULT ZAT ER WEER EENS NAAST!!! [DAT IS BIJNA DAGELIJKS WERK DAAR!!..].
Nieuw bericht
Bedankt voor uw reactie!
Mogelijk wil de redactie met u in contact komen over dit onderwerp.
Laat hiervoor uw telefoonnummer en woonplaats achter.