Arnhemse beschoten door indringers

ARNHEM - Een 47-jarige vrouw uit Arnhem is woensdagmiddag gewond geraakt toen indringers haar in haar huis aan de Dragonstraat beschoten. Drie onbekende mannen drongen rond half vier de woning binnen en schoten de vrouw haar been. Daarna sloegen de drie op de vlucht, hierbij opgemerkt door een buurman.

De drie mannen hebben allen een getinte huidskleur. Het is niet duidelijk wat het motief voor hun daad kan zijn geweest. De poltiie gaat uit van een overval.

De Arnhemse is naar het ziekenhuis gebracht. De 53-jarige mannelijke bewoner is kort na het incident door de politie aangehouden aangezien er een hoeveelheid hennep in de woning is aangetroffen. De man is in het politiebureau gehoord en is inmiddels weer op vrije voeten. Of de schietpartij en de aangetroffen hennep verband met elkaar hebben, is op dit moment nog onduidelijk en wordt onderzocht.

 

A A A
donderdag 29 juli 2010 | 06:42 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 juli 2010 | 14:17
|

REACTIES

Geplaatst door: angelique - 30-07-2010 16:46
jeetje wat kunnen mensen naief zijn. ik woon ook in deze straat. al een paar jaar. dit is de 1e keer dat ik wat meemaak in onze straat. wij komen zelf niet uit arnhem, maar voelen ons erg veilig in de wijk. het is een echte volkswijk. en zeker geen achterstands wijk. de gehele wijk ik is namelijk al een geruime tijd opgeknapt. en de mensen zijn ook erg zuinig op de wijk / straat. ook is het een feit dat de politie al geruime tijd bezig is om de wijk veiliger te maken. dus mochten mensen zich niet veilig voelen dan hadden ze zich al geruime tijd kunnen uiten bij de politie!!! zelfs in nette wijken zijn er afrekeningen als het om drugs gaat.
maar goed dit is mijn mening. en andere mensen hebben misschien hun mening. wij voelen ons veilig, en hebben met niemand ruzie. het is een gezellige buurt.
Geplaatst door: H - 30-07-2010 11:38
Wat een gezeur zeg. Malburgen is altijd een volksbuurt geweest, en nu dat er deze dingen gebeuren is tragisch maar ga niet de wijk afkraken dat gaat helemaal nergens over. want als het in een nette wijk gebeurd wordt er lang niet zo op doorgegaan.
Geplaatst door: ienie - 29-07-2010 16:50
@Sandra,
Door al die toestanden in de wijk Malburgen zijn wij vertrokken. Wij werden geterroriseerd door onze buren, die een hekel aan "potten" hadden, onze auto werd meermalen door hun beschadigd en elke dag opnieuw werden wij vastgezet door de auto's van hun. Toen onze auto op een avond met 4 lekgestoken banden stond, hebben wij de politie erbij willen halen, tja, die komen dus niet. Daarna zijn wij in gesprek gegaan met de wijkagent, bij ons thuis. Vele intimiderende en bedreigende mails als bewijs overhandigd, ook hebben andere mensen in onze omgeving verklaringen afgelegd. Conclussie, zaak geseponeerd, rede: geen overtuigend bewijs.
Laten we elkaar eerlijk aankijken en er echt voor uitkomen dat het toen al een zooitje was en nu nog steeds is!
Er word heel veel afgebroken, ja dat klopt, maar kijk eens wat er gebouwd word, niets in het gebied waar hoogbouw en OOK laagbouw afgebroken is.

Sorry hoor, jij verwijt andere dat ze een tirade opvoeren, nou ik heb mijn verhaal bedekt gezet hier, want onze veiligheid kan niet gewaarborgd genoeg zijn!

Ik wens de vrouw en haar familie die dit is overkomen een snel herstel en heel veel sterkte met de verwerking hiervan!!
Geplaatst door: Jaap - 29-07-2010 15:59
@Pascal en Sandra:
Het is een vast gegeven dat als het een zooitje is in een woonwijk en de faciliteiten zijn slecht dat dit de bewoners gedesinteresseerd maakt.
Daarentegen zal een woonwijk die goed wordt onderhouden en voldoende voorzieningen voor haar bewoners heeft tot gevolg hebben dat haar bewoners zich betrokken voelen en zuinig zijn op de wijk. Met andere woorden; door een wijk goed te onderhouden stimuleer je sociaal gedrag net zoals een slecht onderhouden buurt asociaal gedrag oproept.
En criminelen blijf je natuurlijk altijd houden, maar als je als buurtbewoner het idee krijgt dat dit geen prioriteit bij de politie heeft, waarom zou jij je dan wel aan de wet houden. Helaas is dat de realiteit.
Geplaatst door: pascal dolleman - 29-07-2010 15:27
Sterkte voor degenen die slachtoffer zijn van dit soort crimineel geweld. Daarnaast wil ik even kwijt dat er door verbouw/ nieuwbouw/ renovatie nog nooit een misdrijf is opgelost en dat zal ook niet gebeuren, noch zullen daardoor misdrijven worden voorkomen. De bedoeling om de wijk veiliger te maken is een leuke gedachte maar dan moeten de criminelen verplaatst worden, maar ook helaas zullen criminelen echt niet op het goeie pas raken door een verhuizing. De wijk word veiliger HOERA! Word de criminaliteit er minder door in de wijk JA misschien in de rest van de stad NEE zeker niet.Malburgen zal echt niet zo snel veranderen net als Meijhorst in Nijmegen
Geplaatst door: Sandra - 29-07-2010 14:42
Excuus als ik mensen voor het hoofd stoot met mijn visie.

@ Edsel:
Ik begrijp als je zelf slachtoffer bent van een brute zinloze overval dat ik je met mijn uiteenzetting heb geraakt. Excuus daarvoor. Ik wilde alleen refereren aan zware criminaliteit waarbij vaak mensen betrokken zijn die een relatie hebben met elkaar op wat voor manier dan ook. Denk aan drugsgerelateerde criminaliteit of andere relationele conflicten. Ik doelde niet op zinloos geweld zoals bij jou het geval is geweest.(hoewel natuurlijk iedere vorm van geweld zinloos is) Excuus, ik heb je hier duidelijk mee geraakt. Ik vind overigens wel dat we hierover respectvol moeten blijven discussieren.

@Jaap:
Bedankt voor je verduidelijking. Voor een buitenstaander ziet Malburgen er stukken beter uit dan voorheen. Maar blijkbaar is dit pure schijn. Wat me irriteert is het feit dat iedereen een overheid de schuld geeft zonder dat er handen uit de mouwen gestoken worden. Daarom mijn 1e vraag of iemand hierover weleens een wijkagent heeft aangesproken of contact met de gemeente heeft gezocht. Daarnaast wordt er echt wel tijd en energie gestoken in grotere incidenten zoals de door jou genoemde. (Waarom denk je dat er ook zoveel kritiek is op het feit dat er met 'inbraken en diefstalzaken' niets gebeurt?)
Als laaste wil ik nog even reageren jouw zin: "Ik heb het rijtje van geweld- en vermogensmisdrijven in mijn vorige post al genoemd. Maar wat wil je dan ook. Zodra het nieuwbouwproject klaar is worden de bewonbers met een zooitje achtergelaten."

Het achterlaten van een zooitje na een verbouwing is natuurlijk geen enkele goedkeuring of verklaring voor zwaar crimineel gedrag.

Uiteraard wens ik het slachtoffer in bovenstaand artikel ook veel sterkte. Dit wens je niemand toe.
Geplaatst door: jaap - 29-07-2010 14:06
@Sandra:
Tjonge wat ben jij naïef zeg. Die sloop en nieuwbouwprojecten die zijn toch alleen goed voor de architect en projectontwikkelaar, daar schieten de bewoners toch geen bal mee op. Geloof me, ik woon in een van deze nieuwbouwprojecten en ik zie nog steeds veel armoede en criminaliteit om me heen. Ik heb het rijtje van geweld- en vermogensmisdrijven in mijn vorige post al genoemd. Maar wat wil je dan ook.
Zodra het nieuwbouwproject klaar is worden de bewonbers met een zooitje achtergelaten. Parken, speeltuinen en openbaar groen wordt half afgemaakt opgeleverd en verder niet meer onderhouden. Het vogelaargeld is immers al in de zakken van de projectontwikkelaren verdwenen, dus waarom zouden ze zich nog verder inspannen. Geloof je me niet? Vergelijk voor het gemak dan eens het park aan de graslaan/valeriaanpad met een gemiddeld park of plantsoen in het centrum van de stad. En politie zie je in Malburgen alleen nog maar met de lasergun in de hand om omzet te maken. Verder wordt iedereen in Malburgen aan zijn lot overgelaten. Als al die "vogelaarmiljoenen" nu eens niet alleen in vastgoed worden gestoken maar ook in faciliteiten die de buurt werkelijk ten goede komen (parken, speelplaatsen, bankjes, prullenbakken, hondenuitlaatgebieden, enz) en het toezicht verder reikt dan financieel lucratieve verkeerscontroles dan zal je zien dat het met de sociale controle en mentaliteit in de wijk ook vooruit gaat.
Geplaatst door: Sjonge - 29-07-2010 13:01
Ik wens het slachtoffer veel sterkte..
Geplaatst door: Edsel - 29-07-2010 12:55
Sandra,het is wel erg naïef wat je schrijft, ik hoop voor jou dat je nooit het slachtoffer zult worden van dit soort delicten.
Ikzelf heb 3 maanden in het ziekenhuis gelegen omdat ik door een grote groep " licht getinte" lieden zonder enige aanleiding finaal in elkaar getrapt ben.
Ze namen alles mee wat ze konden vinden, GSM, 5 euro (..) en lieten mij als oud vuil creperen.
Kende ik deze figuren? nee! dus wat bazel je nou mens? get a life!
Geplaatst door: Edsel - 29-07-2010 12:54
Sandra,het is wel erg naïef wat je schrijft, ik hoop voor jou dat je nooit het slachtoffer zult worden van dit soort delicten.
Ikzelf heb 3 maanden in het ziekenhuis gelegen omdat ik door een grote groep " licht getinte" lieden zonder enige aanleiding finaal in elkaar getrapt ben.
Ze namen alles mee wat ze konden vinden, GSM, 5 euro (..) en lieten mij als oud vuil creperen.
Kende ik deze figuren? nee! dus wat bazel je nou mens? get a life!
Nieuw bericht
Bedankt voor uw reactie!
Mogelijk wil de redactie met u in contact komen over dit onderwerp.
Laat hiervoor uw telefoonnummer en woonplaats achter.