Brandweer en politie weer bekogeld

NIJMEGEN - Op diverse plaatsen in het zuiden van Gelderland zijn de brandweer en de politie bekogeld met vuurwerk en stenen. Ook vorig jaar waren er al incidenten. ME moest eraan te pas komen om de orde te herstellen. Zeventien mensen zijn aangehouden.

Het ging onder meer mis in Beesd, Dodewaard en Tiel toen de brandweer daar wilde blussen. In Culemborg werden agenten bekogeld met zwaar vuurwerk en stenen. Bewoners werden gesommeerd naar binnen te gaan en anderen moesten het gebied uit.

Ook in Ede bekogelden jongeren agenten met vuurwerk. De politie was naar de Soembalaan gegaan omdat zo'n 30 man daar vernielingen zou aanrichten en brandjes zou stichten.

In de politieregio Gelderland-Midden zijn rond oud en nieuw 37 aanhoudingen verricht, tien meer dan bij de vorige jaarwisseling. De brandweer moest tientallen keren uitrukken voor brandjes, vooral in containers. Een woning aan de Drenthesingel in Arnhem werd kort voor middernacht in de as gelegd. In Duiven werden zeven feestvierders aangehouden die zich misdroegen in de Kastanjelaan.

In Noord- en Oost-Gelderland waren zo'n 180 meldingen van overlast door vuurwerk. In Vaassen liepen twee woningen aan de T. van Lohuizenstraat forse schade op doordat een afdakje door vuurwerk vlam had gevat. In het district Apeldoorn moest de brandweer twintig keer uitrukken om een brandje te blussen.

In Doetinchem zijn zes mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum. Twee jongeren liepen vermoedelijk een gebroken neus op. In Harderwijk raakte een man gewond bij een opstootje in de Waalstraat. In Apeldoorn zijn twee mannen aangehouden die zich schuldig maakten aan openlijke geweldpleging bij een woning aan de Looiersdreef. Ze maakten deel uit van een groep van twintig man. Twee mannen werden opgepakt, omdat ze agenten bedreigden en beledigden.

Zie ook:
Tientallen gewonden door vuurwerk
Ravage in bankgebouw door vuurwerk
Onrust door jongeren in Ede

A A A
vrijdag 01 januari 2010 | 12:00 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 01 januari 2010 | 17:28
|

REACTIES

Geplaatst door: koos - 03-01-2010 01:31
zo zie je 2 jaar in de bajes schrikt deze stuppers niet af dus
Geplaatst door: renee - 02-01-2010 19:51
Laat de politie maar eens optreden tegen dat marokaanse tuig. Maar dat durven ze niet. Schijters zijn het.
Geplaatst door: Marco - 01-01-2010 23:02
@sjaak

Als je er niks te zoeken heb moet je er ook niet gaan staan, geen medelijden met zulke gasten van mij mogen ze nog wel harder geslagen worden. Als je ziet dat er ME staat moet je gweoon het niet gaan opzoeken, maar maken dat je weg komt.
Geplaatst door: sjaak - 01-01-2010 20:04
wat een giller zeg, sta je heel rustig bij de spelleward in duiven te praten en dan word je door de ME zonder reden van achter geslagen op het zijkant van je hoofd met een gummyknuppel en word je 10 minuten in de boeien op de grond gelegd in de kou, of wil je je jas halen in de spelleward en wil je erna toe lopen word je 2 keer door de ME geslagen in je gezicht van voor met een gummyknuppel en daarna door 3 ME'ers afgevoerd en krijg je als reden te horen, verzet bij arrestatie! volgens mij heeft dit niks meer met de orde herstellen te maken, dit is pure geweldpleging door de politie en de ME in duiven. (zo zijn er meerdere opgepakt in Duiven, meer dan 6 zoals in dit bericht te lezen is). wat ik te horen heb gekregen is dat er wat aangiftes gaan komen tegen het buitensporige optreden van de politie en de ME in duiven. mvg sjaak
Geplaatst door: jan - 01-01-2010 16:44
een maand lang op water en brood,en verder niks
Geplaatst door: pensionado - 01-01-2010 16:24
Geldboetes helpt geen sikkepit, je bereikt het tegengestelde, want om zich de benodigde financiën te verschaffen gaan ze overvallen plegen of beroven ouwe opoe's van hun handtasje.
Geplaatst door: Simon Sauerkraut - 01-01-2010 15:47
Hans had beter een opmerking kunnen maken over de schuilnaam "taalpurist", zo iemand bestaat niet, wel een purist.
Geplaatst door: Anthony - 01-01-2010 15:28
Word het niet eens tijd voor Thom de Graaf om gewoon eens toe te geven dat de stand van zaken mbt de Marokkanen in Neerbosch alleen maar verslechterd? En dat dat vooral komt door zijn slappe optreden aldaar?
Geplaatst door: jos - 01-01-2010 15:19
Een keer een paar van de gasten wat dat zijn het tenslotte,terug sturen naar het land van herkomst,en anders werkkampen op richten.
Geplaatst door: Stapel - 01-01-2010 13:47
In Culemborg was er blijkbaar niet ME maar Marechaussee met bivakmutsen.
Nieuw bericht
Bedankt voor uw reactie!
Mogelijk wil de redactie met u in contact komen over dit onderwerp.
Laat hiervoor uw telefoonnummer en woonplaats achter.