Free Kick Competitie nadert grote finale met Pierre van Hooijdonk
De Free Kick Competitie is weer in volle gang. Hét vrijetrappenspektakel nadert de grote finale. Dit jaar strijden de 64 finalisten op 26 juni in het FC Zwolle Stadion om de titel van beste vrijetrappenspecialist en de bijbehorende 10.000 Euro. Uiteraard is Omroep Gelderland daarbij.
In de Free Kick Competitie draait alles om het selecteren van de beste vrije trappen specialist van Oost Nederland. Tijdens de competitie proberen 64 verenigingen uit de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland en Flevoland de hoofdprijs van €10.000,- en de sportieve eer binnen te halen.
Hoog niveau
Alle deelnemende verenigingen organiseerden de afgelopen weken een interne competitie. Tijdens deze professioneel opgezette competities streden de leden van de geselecteerde clubs om dé vrijetrappenspecialist van hun vereniging te worden. Dat het niveau dit jaar hoog ligt, was te zien tijdens de clinic die de winnaars van iedere vereniging kregen aangeboden. Deze clinic, verzorgd door de grootmeester van de vrije trap, Pierre van Hooijdonk, werd gehouden op 2,3, 8 en 9 juni. Pierre had de taak om alle spelers klaar te stomen voor de grote finale op 26 juni a.s. in het FC Zwolle Stadion. Ook hij beaamde dat het niveau nog een tandje hoger ligt dan vorig jaar. “ Er zit een aantal toppers tussen. Ik ben erg benieuwd wie er dit jaar met de prijs naar huis gaat”, aldus de meervoudig international.
Finale met prominenten uit de voetbalwereld
Op 26 juni vindt de grote finale van de Free Kick Competitie plaats. In het FC Zwolle stadion nemen 64 spelers het tegen elkaar op. Piet Velthuizen, keeper van Vitesse, verdedigt die dag het doel. Uiteraard is ook Pierre van Hooijdonk aanwezig om de 64 spelers met raad en daad bij te staan. Toine van Peperstraten (NOS) en Bert van Losser (RTV Oost) praten het geheel aan elkaar. Naast het spektakel op het veld van de vrije trappen specialisten, kan het publiek genieten van een optreden van Panna voetballers en een muzikaal intermezzo van oud-voetballer Glenn Helder.
Gratis de finale bijwonen?
De finale is gratis toegankelijk voor geïnteresseerden. Informeer bij de deelnemende verenigingen naar de gratis kaarten of kijk op
www.aboostfreekickcompetitie.nl
voor kaarten en meer informatie.Bij Omroep Gelderland
Omroep Gelderland wijdt een speciale serie aan de Free Kick Competitie. Vanaf zaterdag 13 juni, vier weken lang, elke zaterdag om 16.00 uur. Tijdens deze programma’s worden diverse voetbalverenigingen gevolgd in de aanloop naar de finale. Als afsluiting wordt een volledige aflevering gewijd aan dé finale. Kijk voor het uitzendschema op
www.aboostfreekickcompetitie.nl
Deelnemende verenigingen
De beste acht verenigingen van vorig jaar waren dit jaar sowieso ingeloot. Daarnaast is een aantal wildcards verstrekt. De overige deelnemers zijn door loting bepaald. De deelnemers van de Free Kick Competitie zijn verdeeld in vier regio’s.
De deelnemers in Gelderland zijn:
Regio West (Flevoland en een deel van Gelderland –Veluwe- ): Owios, V.V. Nunspeet, v.v. ’s-Heerenbroek, VV Nagele, S.V. Epe, S.V. Vaassen, EFC '58, VVOG, Sp. Teuge, S.V. Voorwaarts, s.v. Zwolsche Boys en Sc Klarenbeek.
Regio Zuid (Gelderland muv de Veluwe): v.v. Jonge Kracht, Sportclub Varsseveld, HC '03, AD '69, T.S.V. Theole, F.C. Lienden, S.V. GROL, R.k.v.v. HAVO, RKHVV, vv Jan van Arckel, v.v. De Bataven, v.v. Rheden, v.v. Gazelle Nieuwland, Pax, AZSV Aalten, S.V. Leones.





