Camping geëvacueerd vanwege bom
BUREN - Zo'n 60 bewoners van camping Eiland van Maurik moesten woensdagmiddag hun chalet of caravan uit vanwege de ontmanteling van een 1000-ponder vliegtuigbom in een schip bij Amerongen. Het schip heeft bagger aan boord, afkomstig uit Weesp.
De gemeente Buren heeft dinsdagmiddag een bewonersbrief verspreid met meer informatie.
In totaal moesten ruim 30 recreatieverblijven worden ontruimd. De bom is inmiddels gedemonteerd.
Begin december leidde de vondst van een bom in een andere partij bagger uit Weesp tot problemen bij Ingen. Het schip waarin nu een bom is gevonden werd toen al 'apart gelegd' om te worden doorzocht.
Mensen in een straal van 1320 meter moesten vanaf 13.00 uur binnenblijven. Het ging om 15 woningen aan de Rijnbandijk in de gemeente Buren.
Het veer Eck en Wiel - Amerongen ligt buiten de 'schervenzone' van 1320 meter en bleef in de vaart.
De bewonersbrief binnen blijven vindt u hier.
De bewonersbrief evacueren vindt u hier.
woensdag 21 december 2011 | 10:31 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 21 december 2011 | 18:14
REACTIES
Geplaatst door: henk - 20-12-2011 21:47
Wie weet wat er allemaal al voor bommen gedumd zijn.Maar de gemeente was erg wijs en moest en zou t door zetten.Zo kom je ook in t nieuws,ten kosten van de bewoners.
Geplaatst door: Sasja Hooijschuur - 20-12-2011 20:41
@ Bas Dat is inderdaad het geval, Bas. Deze bom ligt op een boot die tegelijkertijd met de andere twee boten uit Weesp is gekomen. Nadat de eerste bom was gevonden, heeft burgemeester Tammes aangegeven dat hij de andere twee boten niet wilde toelaten tot de gemeente, totdat ze nauwkeurig waren onderzocht op de aanwezigheid van andere bommen. Bij deze onderzoeken is deze bom aan het licht gekomen.
namens de gemeente Buren, Sasja Hooijschuur
Geplaatst door: Bas - 20-12-2011 20:10
1320 meter?? Rare afstand. Is daarbij wel rekening gehouden met de wind? Zou ik op 1300 meter wonen, tegen de wind in, dan zou ik mij toch onnodig geslachtoffeerd voelen.
Overigens, vreemd dat een tweede baggerbom van dezelfde locatie kan komen. Je zou toch denken dat ze inmiddels alles nauwkeurig doorzoeken, nietwaar????
Geplaatst door: Tammes - 20-12-2011 19:03
Nederland is WEER ontsnapt aan een ramp!!
**wat een mazzel**